if_photoif_put_inmenu
МГК Вірамакс
Зателефонуйте нам!
+38 (073) +38 (073) 268-38-33 Показати

Захаренко: Війна і відсутність реалізації реформ заважають розвитку виробництва

05 вересня 2018

Сьогодні на запитання нашого кореспондента відповідає Геннадій Захаренко, творець, засновник і власник торгової марки «Вирамакс»:


Розкажіть про вашу компанію, які напрямки Ви розвиваєте, в яких регіонах і країнах?


«В Україні ми є національною компанією для професійного споживача. Це професійні будівельні компанії, які використовують промислове професійне будівельне обладнання. Наші основні регіони, це Одеса та Одеська область, Київ та Київська область, Львів і Дніпропетровськ. Ми займаємося обслуговуванням техніки, здаємо її в оренду, виробляємо техніку під своєю торговою маркою і в Україні, і в інших країнах, імпортуємо, експортуємо, у нас різні послуги і різний успішний досвід», - сказав засновник торгової марки «Вирамакс».


Які, на ваш погляд, реальні перспективи (якщо вони є) міжнародного співробітництва, чи є реальний інтерес серед інвесторів усередині країни і за кордоном до Одеського регіону? 


«Ми відкрили компанію в Казахстані як раз, коли розпочався останній криза 2013-14 роки, коли почалася війна. У той час був величезний стрибок курсу, всі засумували, було пригнічений емоційний стан у всіх з-за політичних взаємин, а ми прийняли рішення, що саме ринок згортається, то в цей момент необхідно діяти навпаки, і відкрили компанію в Казахстані. У тому числі частину обладнання та техніки, у зв'язку з тим, що ринок в Україні знизився, і попит на нашу обладнання знизився, ми експортували в Казахстан, де ринок як раз інтенсивно розвивався. Не було б щастя, та нещастя допомогло. Ось так ми почали працювати в двох країнах, з метою розвиватися і розширюватися. Починали ми з Одеси і Одеської області, потім розширилися в Київ, потім Львів, Дніпропетровськ, а між цим змогли відкрити філію в Казахстані, наші представництва є в Алма-Аті й Астані», - розповів Геннадій Захаренко.


А які сфери бізнесу розвиваються найкраще?


«Зараз добре розвивається житлове будівництво. Війна створила попит на житло, багато переселенців з Донбасу. Попит – це активність виробництва, а це в свою чергу потреба в будівельних матеріалах, в людях, робочій силі. І таким чином, незважаючи на важку ситуацію в країні, ринок поступово почав зростати. Що стосується конкретно Одеської області, у нас дуже багато пропозицій по житлу. Різних, на будь-який смак, і якість цього житла. Будівельні компанії в Одеському регіоні вже представляють продукт більш естетичний. Не повинно бути будівництва в місті без генерального плану забудови, без проектування парковок, комунальних мереж, таке будівництво неприйнятно», - відповів експерт.


Ви працюєте в Україні та Казахстані, а чи не думали ви розвивати співпрацю з Китаєм? Це перспективний напрям?


«Ми давно працюємо з Китаєм. Ось в листопаді я черговий раз їду у відрядження в Китай. Це дуже перспективний напрямок для всіх, тому що Китай досить прогресивний в рамках різних напрямків, а китайці дуже працьовиті люди. Вони все схоплюють на льоту, дуже швидко вчаться, швидко підхоплюють інновації і починають відтворювати технології. Ми починали співпрацю з того, що доставляли в Україну китайське обладнання та техніку.  На сьогоднішній день ми перейшли на етап, коли ми розміщуємо в Китаї виробництво. Тобто, замовлення на обладнання та техніку під своєю торговою маркою. В листопаді я їду в Китай і буду вести переговори для розширення своїх замовлень на нові види товарів і розширення портфеля пропозицій. Якщо раніше Китай був не тільки високопродуктивної країною, але і дешевою у виробництві, то зараз (у зв'язку з курсом, війною і падінням економіки після 2014 року) вартість виробництва і робіт в Україні набагато дешевше, ніж у Китаї. І саме тому деякі виробництва зараз перспективніше розвивати в Україні», - підкреслив співрозмовник «Правди за Одеси».


А чи можна розвивати виробництво в Україні без іноземних інвестицій?


«Можна. Якщо у тебе є хороші ідеї, на які є попит, то можна за рахунок цього попиту та рентабельності на свій продукт поступово розвиватися власними силами. Але це буде тільки малий і середній бізнес. Якщо брати великі виробництва, то звичайно без іноземних інвестицій не обійтися. А що стосується саме інвестицій -  війна дала нам можливість подивитися на експорт, так як змінилася геополітична ситуація. А Україна і Одеська область зокрема, дуже привабливий регіон для експорту, враховуючи наявність трьох великих портів. Це дуже важливі стратегічні складові», - вважає Захаренко.


Що, на Ваш погляд, заважає розвитку виробництва в Україні?


«Якщо брати виробництво, то й інвестиції, і вхід в Євросоюз затримуються у нас з двох причин:

Перша – війна не закінчується, і це не привабливо для інвестицій. Будь-який інвестор дивиться насамперед на стабільність в країні та її показники. А коли там йде цикл незавершеною війни, це не є хорошим показником. Але з іншого боку, інвесторам цікаво прийти в Україну, так як тут ще не так розвинутий ринок, а це завжди можливості для розвитку. Потенціал у нашої країни і нашого регіону дуже великий. І не тільки в сільському господарстві, а й інтелектуальний потенціал. У нас дуже багато хороших грамотних фахівців.

Друга причина того, що до нас не йдуть інвестори з серйозними вкладеннями - це те, що реформи, задекларовані урядом, насправді не реалізуються. Це стосується і податкової реформи, пов'язаної з оптимізацією оподаткування, і реформи пов'язаної з різними дозвільними документами та зменшенням кількості цих документів. Виходить, що бізнес дуже сильно залежить від чиновників. А коли бізнес занадто сильно залежить від чиновників і проблеми не можна вирішити прозоро, просто заплативши до бюджету, він стає дуже ризикованим. Саме тому тут не хочуть працювати іноземні інвестори. Крім того, недосконалість нашої адміністративної і судової системи не дає можливості захистити інвестиції іноземним інвесторам. Система повинна захищати, заохочувати і підтримувати тих, хто створює і виробляє, а не паразитів. А у нас паразити є владою, вони ж і зупиняють ці реформи, тому що їх гнітить невігластво та страх того, що вони нікчемні без своїх корупційних важелів. Вони паразити, і вони не дають економіці розвиватись», - перерахував експерт. 


Що потрібно зробити, щоб змінити ситуацію в Україні на краще?


«Спростити систему отримання дозволів, скасувати непотрібні декларації та сертифікації, спростити систему оподаткування, заохочувати тих, хто займається бізнесом. Потрібні державні програми підтримки та розвитку бізнесу», -  підсумував Захаренко.

Ваш браузер застарів!

Оновіть Ваш браузер для правильного відображення цього сайту. Оновити мій браузер

×